Kızılay Mahallesi Eca Servisi

Posted by

ECA markalı kombi ve şofbenlerinizin servis hizmetleri için Kızılay ECA Servisi, Ankara’nın Kızılay semtinde yıllardır hizmet vermektedir.

İşletmemiz ECA markalı kombi ve şofbenlerinize bakım, onarım ve montaj hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmeti de vererek kombi ve şofbenlerinizle alâkalı sorularınıza yanıt vermekteyiz.

Kızılay ECA Servisi olarak, kombilerinizin evinize uygun olarak seçilmesini ve olması gerektiği gibi montajının yapılmasını sağlıyoruz. Başka bir kişiye veya işletmeye kurulum yaptırdıysanız, bu kurulumun doğru olup olmadığını teyit etmeniz için size birkaç önemli konudan bahsetmemiz gerekiyor.

Öncelikle kurulum yapılamayacak yerlerden bahsedelim. Yerel yönetmeliklere göre kombiler patlayıcı malzemelerin depolandığı yerlere, yanıcı malzemelerin depolandığı yerlere, merdiven boşluklarına, koridorlara, baca duvarlarının üzerine, apartman aydınlıklarına, açık balkonlara ve yatak odalarına kurulamazlar. Kombinizin yaşam alanınızda bulunmaması da, oluşabilecek tehlikeler sebebiyle, çok önemlidir.

Eğer kombiniz yukarıda sayılan yerlerden birine kurulduysa, en kısa sürede Kızılay Eca Servisi çalışanı yetkililere haber vererek, kombinizin yerinin değiştirilmesini ve düzgün bir kurulum yapılmasını sağlamalısınız.

Kombinizin dolap içinde bulunması kombinizi dış etkenlerden korumaktadır ancak dolap kullanımı zorunlu değildir. Eğer kombinizi, zarar görebileceği bir ortama kurduysanız kombi dolabı kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kombi dolabını seçerken kombinizin sıkışmayacağı bir dolap seçmeye önem gösterin. Kombiniz dolap içerisinde sıkıştığı taktirde hem müdahale etmek zorlaşacaktır, hem de kombiniz zarar görebilr.

Kombinin ocak üstünde kurulmaması çok önemlidir. Ocağınızdan gelen sıcaklık kombinize zarar vererek arızalanmasına sebep olmaktadır. Kombinizin kullandığı yakıt, yani doğalgaz, yanıcı özelliğe sahip olduğu için kombinizi sıcaklı veren nesnelerden uzak tutmanız çok önemlidir.

Kombiniz doğru bir şekilde kurulsa ve siz bu kombiyi olması gerektiği gibi kullansanız dahi, ne olursa olsun, kombinizin arıza verme riski vardır.

Kızılay Eca Servisi olarak belirtelim; bu arızalardan en tehlikeli olanına, yani gaz kaçağına, biraz değinmek istiyoruz çünkü, ne yazık ki, gaz kaçağı sebebiyle her sene birçok ölüm ve yaralanma olayı meydana gelmektedir.

Kombinizde gaz kaçağı olduğunu anladığınız taktirde hemen kapıları ve pencereleri açarak evinizin havalanmasını sağlamalısınız. Alev çıkartan herhangi bir nesneye ve prizlere asla dokunmayın. Alo 187’yi arayarak yardım isteyin.

Doğal gaz kokusuz bir gazdır ancak olası kaçakların kullanıcı tarafından tespit edilebilmesi için kokulandırılmaktadır. Bu sebeple gaz kaçağını kokudan rahatlıkla anlayabilirsiniz ancak gaz kaçağı her zaman hissedilemeyebilir. Gaz alarm dedektörü kullanarak, gaz kaçağının varlığını, dedektörün verdiği alarm sayesinde öğrenebilirsiniz.

Şofbenler de kombiler gibi hassas yaklaşılması gereken cihazlardır. Bu sebeple kurulum ve kullanımda Kızılay ECA Servisi gibi düzgün hizmet veren bir işletmeyi arayarak yardım almalısınız. Şofbeninizin bakımını yaptırmanızda son derece önemlidir.

Her ustayım diyene güvenmemelisiniz. Kombi ve şofbeninizi yanlış ellere emanet ettiğiniz taktirde, problemleriniz çözülmeyebilir ve hatta daha da kötü sorunların ortaya çıkması mümkündür. Kızılay ECA Servisi olarak, size çözüm garantisi vermekteyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir