Etimesgut Alarko Servisi

Posted by
Ankara Kombi Servisi
Etimesgut Alarko Servisi

Etimesgut Alarko Servisi olarak Alarko markalı tüm kombi, klima, şofben ve kazan sistemleriniz ile ilgili her türlü montaj, bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.

Köklü bir kuruluş olan Etimesgut Alarko Servisi, ev ya da işyerlerinizdeki tüm ürünleri konusunda uzman ve eğitimli kadrosu, her gün güncellenen orijinal ve garantili yedek parça stoğu ile siz değerli Etimesgut halkının  yanında.

Etimesgut Alarko Servisi siz değerli müşterilerine, Alarkomarkalı hiçbir ürününüzü eğitimsiz, yetkisiz ve sertifikasız kişilere emanet etmemenizi öneriyor. Aksi takdirde cihazlarınızda geri dönülmesi mümkün olamayan hasarlar gerçekleşecektir.

Bu durumun önüne geçebilmenizi sağlamak için sizlere yalnızca bir telefon mesafedeyiz. Müşteri memnuniyeti ile her gün büyüyen Etimesgut sakinlerinden oluşan müşteri portföyümüze siz de katılın. Arayın, sorunu yerinde çözelim.

Kombi cihazınızın çalışıyor olmasına rağmen kalorifer tesisatının ısınmama nedeni ilk olarak kalorifer peteklerinizin kirlenmiş olmasıdır. Kalorifer tesisatınızın temizlenmesi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. Zamanla oluşan ağır metaller peteklerde birikerek tesisatın ısınmasına engel olabilir.

Peteklerinizde yıkama işlemi yapılarak ağır metallerden arındırma sonrası tesisatınız eski verimli haline geri dönecektir. Söz konusu sorun, tesisatta bulunan geri dönüş borusu üzerindeki pislik tutucunun tıkalı olmasından ya da kombi kalorifer vanalarının kapalı olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Kombi servisinize başvurarak arıza tespiti ve gerekli müdahaleleri yaptırabilirsiniz.

Hermetik kombi çalışırken fazla ses çıkarıyorsa, bu durum cihazınızın uzun zamandır bakım yapılmamıştır. Kombi fanı kirlenmiş, cihazın balans yapmasına neden oluyor olabilir. Fan temizliği ve genel cihaz bakımı ile söz konusu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Alarko kombi cihaz pompasının kömür yatakları aşınmış ya da bozulmuş olabilir. Son olarak ses yapan parça gaz valfi bobini olabilir. Tüm bu sorunlarınızın çözümü için Etimesgut Alarko Servisi 7 gün 24 saat yanınızda.

Alarko şofben sıfırlama işlemi için cihazın ön yüzünde bulunan on-off yazılı olan düğmeyi ‘reset’ konumuna getirin ve ekrandaki ‘reset’ yazısı sönene kadar bekleyin. Etimesgut Alarko Servisi aramadan önce şu işlem adımlarını tamamlamanızda fayda vardır.

İlk olarak dairenizde elektrik olduğundan ve şofben fişinin takılı, şalterinin açık olduğundan emin olun. Dairenizde gaz olup olmadığını, ocağınızı yakarak kontrol edin. Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan ve şofben bacasının ağzını tıkayan yaprak, kuş, poşet vb. olmadığından son olarak da şofben bacasının yerinden çıkmadığından emin olun.

Tüm bu işlem adımlarından sonra cihazınız hala çalışmıyorsa Etimesgut Alarko Servisi çağrı merkezini arayın. Müşteri temsilcilerimiz, size en kısa sürede servis verecektir.

Alarko klima dış ünitesi düzgün çalışırken, iç ünite hiç çalışmıyorsa bu durumun muhtemel dört nedeni vardır. Fan motorunda kondansatör arızası, kart arızası, fan motorunun sargılarında arıza ya da kart üzerindeki SSR’lerin arızası söz konusudur. Tüm yedek parça değişim işlemleri için Etimesgut Alarko Servisi’ne ulaşın.

Alarko kazan sisteminiz çalışma halindeyken kesinlikle ön ya da yan koruma kapaklarından birini sökmeyin, sökülmesine kesinlikle izin vermeyin. Bu durumda cihazınızın garantisi bozulacak ve güvenliğiniz için ciddi anlamda risk oluşturacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir