Emek Mahallesi Eca Servisi

Posted by

Ankara’nın Emek semtinde Emek ECA Servisi adıyla hizmet vermekteyiz. İşletmemizde ECA markalı kombi ve şofbenlerinizle ilgili bakım, onarım ve montaj hizmeti vermekteyiz.

Belediye onaylı ve denetimli işletmemiz, geniş yedek parça stoğuyla, eğitimli ve sertifikalı personeliyle yıllar içerisinde üstün bir hizmet standardınaulaşmıştır.

Ne yazık ki ülkemizde insanlar kombi kullanımı konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Kombi kullanıcıları, kombilerini olması gerektiği gibi kullanmadığı için birçok arızayla karşı karşıya kalınıyor.

Yanlış kombi kullanımı, kombinizin randımanlı çalışmasını da engelliyor. Yaygın olarak yapılan birkaç hatanın dillendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kombiyi, tasarruf yapmak amacıyla, evden çıkarken kapatmak yanlış bir uygulamadır. Tasarruf yapmaya çalışırken daha büyük bir zarara uğrayabilirsiniz. Kombiyi kapattığınız taktirde eviniz ve sistemde dolaşan ısıtma suyu soğuyacaktır.

Kombinizi tekrar açtığınızda evinizi tekrar ısıtmak için daha çok enerji sarf etmek zorunda kalacaksınız. Anlayacağınız üzere daha fazla yakıt tüketimi sebebiyle uğradığınız zarar artacaktır.

ECA markalı kombilerinizle ilgili yaşadığınız her türlü problemde Emek ECA Servisi’ni arayabilirsiniz. Personelimiz, size en kısa sürede dönüş yaparak sorunlarınızın çözülmesini sağlayacaktır.

Kombinizi daha düşük bir ısıtma konumuna alırsanız veya kombinize bağlı bir oda termostatı varsa bunun derecesini düşürürseniz kombinizin gün içerisinde daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem eviniz soğumaz, hem de kombinizin daha az yakıt tüketmesini sağlamış olursunuz.

Kombiyi balkona monte etmek de yaygın olarak yapılan hatalardandır. Bazı kombi kullanıcıları, kombinin çok yer kaplaması sebebiyle kombilerini balkona monte ediyorlar.

Kombi, balkonda soğuğa maruz kaldığı için suyu ısıtmak için çok daha fazla enerji sarf etmektedir. Bu da daha yüksek bir maliyete sebep olur. Kış aylarında kombiniz soğuğa maruz kalarak donabilir ve patlayabilir.

Kombilerinizi kullanım kılavuzuna riayet ederek kullanmanızı tavsiye ederiz. Yukarıda gördüğünüz gibi yanlış kullanım şekli, kombinizin verimsiz çalışmasına ve arızalanmasına sebep olacaktır. Emek ECA Servisi olarak, danışmanlık hizmeti sunarak, size gerekli yardımı sağlamaktayız.

Kombi kullanıcılarının ihmal ettiği uygulamalardan biri de eşanjör temizliğidir. Eşanjör, kombinin suyun ısınmasını sağlayan bölümüdür.

Eşanjör sudaki kireç sebebiyle zamanla kireçlenebilir. Bu kireçlenme, kalorifer peteklerinizin yeterince ısınmamasına sebep olacaktır. Bu durumu önlemek için eşanjörü düzenli olarak temizlemeye özen göstermelisiniz.

Ne yazık ki kombi onarım ve bakımı konusunda yapılan en büyük yanlışlardan biri de deneyimsiz ve eğitimsiz ustalardan hizmet almaktır.

Kombi onarımı ve bakımı eğitim gerektiren bir iştir. Bilgisiz ustaların yaptığı yanlış uygulamalar, daha büyük problemlerle karşılaşmanıza sebep olabilmektedir.

Emek ECA Servisi, şofbenler konusunda da hizmet vermektedir. ECA markalı şofbenlerinizle alakalı merak ettiğiniz konularda bize danışabilirsiniz.

Mobil araç vasıtasıyla hizmet sunan personelimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızla Emek ECA Servisi olarak, sorunlarınızı hızlı ve kalıcı çözümler üretmekteyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir