Elvankent Buderus Servisi

Posted by
Ankara Kombi Servisi
Elvankent Buderus Servisi

Köklü bir kuruluş olan Elvankent Buderus Servisi, ev ya da işyerlerinizdeki tüm ürünleri konusunda uzman ve profesyonel kadrosu, her gün güncellenen orijinal ve garantili yedek parça stokları ile siz değerli Elvankent sakinlerinin yanında.

Gaz kokusu duyarsanız hemen alo 187’yi arayın. Kapıları ve pencereleri açın, kesinlikle elektrik prizlerine dokunmayın, çakmak ya da kibrit yakmayın. Apartmanda gaz kokusu duymanız halinde komşularınızı uyarın, apartman sokak kapısını açık bırakarak temiz hava girişi sağlayın.

Kombi kullanırken çok fazla resetleme işlemi yapmayın. Bu durum cihazınızın ana kartının yanmasına ve kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır.

Elvankent Buderus Servisi olarak Buderus markalı her türlü kombi ve şofben cihazlarınız ve aynı zamanda kazan sistemlerinizle ile ilgili her türlü montaj, bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.

Kombi cihazınızın çalışıyor olmasına rağmen kalorifer tesisatının ısınmama nedeni ilk olarak kalorifer peteklerinizin kirlenmiş olmasıdır. Kalorifer tesisatınızın temizlenmesi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Zamanla oluşan ağır metaller peteklerde birikerek tesisatın ısınmasına engel olabilir. Peteklerinizde yıkama işlemi yapılarak ağır metallerden arındırma sonrası tesisatınız eski verimli haline geri dönecektir.

Söz konusu sorun, tesisatta bulunan geri dönüş borusu üzerindeki pislik tutucunun tıkalı olmasından ya da kombi kalorifer vanalarının kapalı olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Kombi servisinize başvurarak arıza tespiti ve gerekli müdahaleleri yaptırabilirsiniz.

Kombi cihazınızdan sıcak su gelmemesi sorunu ile karşılaşmanız halinde, suyun ısınması, musluktan gelen su ile kalorifer suyunun ayrışamamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda musluktan akacak su, kalorifere yönlendirildiğinden sıcak su musluktan akmaz.

Sıcak su hattına başka bir noktadan su karışıyorsa, özellikle kış aylarında su gereğinden daha fazla açılmışsa musluktan sıcak su almak zorlaşır. Kombi servisiniz sıcak su kullanmanıza engel olabilecek tüm bu sorunların önüne geçecektir.

Buderus markalı tüm ürünlerinizde en ufak bir sorun yaşamanız halinde, konu ile ilgili detaylı bilgilendirme için Elvankent Buderus Servisi arayabilirsiniz.

Kombi çalışıp 10 saniye sonra arızaya geçiyorsa, kombi besleme kablosundaki nötr ve faz yanlış bağlanmış olabilir. Ayrıca gaz gelmemesi nedeniyle Buderus kombi arıza sinyali veriyor olabilir.

Gaz valfini kontrol ettikten sonra kombinizi resetlemeyi deneyin. Sorun çözülecektir. Tüm bu adımlara rağmen sorun çözülmüyorsa Elvankent Buderus Servisi müdahalesi ile arızalı olan gaz valfi ya da iyonizasyon çubuğunun değiştirilmesi gerekir.

Şofben kullanımınızda sularınız az akıyorsa ya da elektrik bağlantısında sorun varsa, Buderus şofben cihazınız çalışmayabilir. Gaz vanasının kapalı olup olmadığını kontrol edin ve eğer ekranda hata uyarısı varsa, sıfırlama işlemi yapın.

Tüm bu adımları denemenize rağmen sorunun çözümü sağlanamazsa Elvankent Buderus Servisi çağrı merkezine ulaşın. Müşteri temsilcilerimiz size en uygun saatte yerinde müdahalede bulunarak sorununuzu en kısa sürede ortadan kaldırsınlar.

Servis çağırmanızı gerektirmeyecek küçük çaptaki problemleriniz için, Elvankent Buderus Servisi online servis hizmeti ile yanınızdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir