Çankaya Buderus Servisi

Posted by
Ankara Kombi Servisi
Çankaya Buderus Servisi

Çankaya Buderus Servisi, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve profesyonel kadrosu ile siz değerli müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet veren bir servistir.

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kadrosundaki personellerin eğitimine de son derece önem veren Çankaya Buderus Servisi, Buderus markalı kombi ve şofben cihazlarınız ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızda sizlerin yanındadır.

Buderus markalı tüm ürünlerinizde en ufak bir sorun yaşamanız halinde, konu ile ilgili detaylı bilgilendirme için Çankaya Buderus Servisi arayabilirsiniz. Servis çağırmanızı gerektirmeyecek küçük çaptaki problemleriniz için, Çankaya Buderus Servisi online servis hizmeti ile yanınızdadır.

Kombi kullanımınızda sık sık basınç düşüyorsa genleşme tankınız arızalıdır, bakımı yapılmalı veya değişmelidir Eğer, cihazınızın altında bulunan ağzı açık borudan su geliyorsa genleşme tankınız kullanım ömrünü doldurmuş demektir.

Kaçak akım koruması sağlamak için kombi cihazınız ile birlikte regülatör kullanımı şarttır. Regülatör yardımı ile ana kart arızalarınızın da önüne geçilecektir.

Kombiden sıcak su gelmemesi durumu sıcak su hattına soğuk suyun karışmasından kaynaklanabilir. Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışırsa da bu sorunla karşılaşılabilir.

Kombi su kaçırıyor ya da akıtıyorsa, tesisat bağlantılarında sorun olabilir. Hava tahliye arızalanmış olabilir ya da tesisata gereğinden fazla su eklenmiş olabilir.

Kombi cihazınızın çalışıyor olmasına rağmen kalorifer tesisatının ısınmama nedeni ilk olarak kalorifer peteklerinizin kirlenmiş olmasıdır. Kalorifer tesisatınızın temizlenmesi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Zamanla oluşan ağır metaller peteklerde birikerek tesisatın ısınmasına engel olabilir. Peteklerinizde yıkama işlemi yapılarak ağır metallerden arındırma sonrası tesisatınız eski verimli haline geri dönecektir.

Söz konusu sorun, tesisatta bulunan geri dönüş borusu üzerindeki pislik tutucunun tıkalı olmasından ya da kombi kalorifer vanalarının kapalı olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Kombi servisinize başvurarak arıza tespiti ve gerekli müdahaleleri yaptırabilirsiniz.

Kombi kullandığınız evinizde ya da apartmanınızda gaz kokusu duymanız halinde vakit kaybetmeden alo 187’yi arayın. Kapı ve camları açık tutarak içeriye temiz hava girişi olmasını sağlayın.

Cihazınızın bar basıncı 1.5 ile 2.0 arasında sabit olmalıdır. Buderus kombi çalışması esnasında aşağı ve yukarı dalgalanmalar gerçekleşiyorsa basınç sorunu vardır, Çankaya Buderus Servisi çağrı merkezine ulaşın, sorunu çözelim.

Buderus şofben sıfırlama işlemi için cihazın ön yüzünde bulunan on-off yazılı olan düğmeyi ‘reset’ konumuna getirin ve ekrandaki ‘reset’ yazısı sönene kadar bekleyin. Çankaya Buderus Servisi aramadan önce şu işlem adımlarını tamamlamanızda fayda vardır.

İlk olarak dairenizde elektrik olduğundan ve şofben fişinin takılı, şalterinin açık olduğundan emin olun. Dairenizde gaz olup olmadığını, ocağınızı yakarak kontrol edin.

Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan ve şofben bacasının ağzını tıkayan Pislik, kurum, kuş, poşet veya başka bir şey olmadığından son olarak da şofben bacasının yerinden çıkmadığından emin olun. Tüm bu işlem adımlarından sonra cihazınız hala çalışmıyorsa Çankaya Buderus Servisi çağrı merkezini arayın. Müşteri temsilcilerimiz, size en kısa sürede servis randevusu verecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir